Środa dzień …ptaszka

Wprawdzie jest to przedszkolny challenge z poniedziałku ale jakoś bardziej mi to pod środę pasowało – pomimo 1 kwietnia to nie żart.

Z przedszkolnego FB:

A tymczasem wrzucam szablony ślimaków i ptaszków – w końcu kalendarzowa wiosna
Zachęcam do wykonania w domu
i zabawy.
Ślimaki i ptaszki są idealne do ćwiczeń oddechowych i wzmacniających aparat artykulacyjny
Pomysł na wykorzystanie:
wyścig ślimaków/ptaszków – każdy członek rodziny może spersonalizować swojego zawodnika – ślimaki/ptaszki ustawiamy na stole bądź dywanie/podłodze w jednym rzędzie i za pomocą słomki mocno dmuchamy – kto pierwszy ten lepszy oczywiście. Metę ustalacie sami
Miłej zabawy – zachęcam do zamieszczania zdjęć

Chwilę się zastanawialiśmy jak to zrealizować i jaki jest target powyższego zadania. To że ptaszki są „idealne do ćwiczeń oddechowych i wzmacniających aparat artykulacyjny” dowiedziałem się dawno temu dzięki dobrodziejstwu niemieckiej kinematografii. Szorowanie po dywanie może być nieprzyjemne, u nas same panele więc co najwyżej ryzyko drzazgi. Jeszcze nie do końca rozumiem na czym polega personalizacja „zawodnika”. No i te zdjęcia, głupio tak jakoś.

Tak wiem! Czepiam się słówek ale po tylu tygodniach spędzonych z latoroślą w domu która nie może opuścić miejsca zamieszkania powoduje że w głowie zaczynają się dziać dziwne procesy 😉 Trzymajcie się zdrowo!

Leave a Reply